Aranżacja wąskiego balkonu w bloku

Aranżacja wąskiego balkonu w bloku

Niektóre przestrzenie mieszkania urządza się bardzo łatwo, inne mogą stanowić spore wyzwanie. Do tych drugich z pewnością należy aranżacja wąskiego balkonu. Niewielki metraż może być sporym utrudnieniem i wymagać pomysłowości. Nie oznacza to jednak, że taka przestrzeń nie może zostać urządzona w sposób funkcjonalny i gwarantujący komfortowe warunki do wypoczynku. Wiele inspirujących pomysłów można znaleźć w branżowych czasopismach, a czasem nawet podejrzeć u sąsiadów.

Aranżacja wąskiego balkonu – w zależności od oczekiwań użytkowników – może przybierać różne formy. Wiele zależy od warunków, jakie oferuje nam konkretna przestrzeń. Ogromne znaczenie ma tutaj powierzchnia, układ  oraz wymiary. Ważna jest też ekspozycja względem kierunków świata. Balkony mocno nasłonecznione mogą wymagać innych rozwiązań niż te, które przez większość dnia pozostają w półcieniu. Na koniec warto wspomnieć o odmiennych gustach i preferencjach poszczególnych użytkowników. Wszystko to sprawia, że na balkonach powstają niezwykle zróżnicowane aranżacje.

Aranżacja wąskiego balkonu – ogólna koncepcja

Niezależnie od pomysłów na własny balkon i wyborów, które mogą wynikać z odmiennych upodobań, jednego w takiej przestrzeni zabraknąć nie może. Są to wygodne meble ogrodowe, które dają możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli pozwolimy, by towarzyszyła im balkonowa zieleń, być może uda się nam stworzyć przyjemny azyl tuż za ścianą własnego mieszkania. Aby aranżacja wąskiego balkonu stała się kompletna, można pomyśleć też o oświetleniu. Wiszące girlandy albo małe latarenki mogą dać wrażenie przytulności i pozwolić na wypoczynek na świeżym powietrzu także po zmroku. Jeśli metraż balkonu daje taką możliwość, można pomyśleć też o innych oprawach oświetleniowych.

Meble na mały balkon

Nieduży metraż nie oznacza wcale, że przestrzeń musi być niefunkcjonalna. Praktyczne rozwiązania sprawią, że aranżacja wąskiego balkonu w pełni sprosta oczekiwaniom użytkowników. I tak na przykład zamiast dużych zestawów mebli wypoczynkowych można zdecydować się na mniejsze komplety. To mogą być ogrodowe krzesła lub nieduża, ale wygodna sofa wykonana z technorattanu albo polipropylenu. Ustawiony przy niej stolik pozwoli w letnie dni delektować się kawą na świeżym powietrzu. Można też całkowicie zrezygnować z sofy i zamiast niej wybrać leżaki. W przestrzeni o niewielkim metrażu doskonale sprawdzają się meble składane albo modułowe. Te ostatnie zbudowane ze specjalnych modułów sprawiają, że aranżacja wąskiego balkonu może ulegać zmianie w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników.

Skrzynia ogrodowa zamiast mebli wypoczynkowych

Jeżeli na balkonie jest naprawdę mało miejsca, zamiast mebli przeznaczonych do wypoczynku można zdecydować się na skrzynię ogrodową. Dzięki temu użytkownicy zyskają doskonałe miejsce do przechowywania, a wieko skrzyni i tak może im posłużyć jako wygodne siedzisko. Istnieje też inna możliwość – wybór mebli ogrodowych wielofunkcyjnych, czyli na przykład pufy albo stolika ze schowkiem. Możemy w nim przechowywać ciepły koc na chłodniejsze wieczory, miękkie poduszki albo czasopisma, które chcemy mieć pod ręką podczas wypoczynku.

Aranżacja wąskiego balkonu może przybierać różne formy. W jego urządzeniu pomaga szeroki wybór mebli. Dzięki nim wystrój z łatwością dopasujemy do konkretnych warunków i sprawimy, że przestrzeń stanie się funkcjonalna i estetyczna.

Udostępnij publikację
Lampy podłogowe - za co je cenimy Previous post Lampy podłogowe – za co je cenimy?
Jak oświetlić taras - kilka pomysłów na ciekawą aranżację Next post Jak oświetlić taras – kilka pomysłów na ciekawą aranżację

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close