Dlaczego meble z tworzyw sztucznych są tak bardzo popularne?

Każdy, kto zastanawiał się nad zaaranżowaniem lub dokonaniem zmian w przestrzeni domowej i przydomowej, wie, że wybór odpowiednich mebli to sprawa kluczowa i nie zawsze prosta. Należy brać pod uwagę bardzo wiele zmiennych, które wpływają na ostateczny komfort użytkowania i wygląd ogrodowego wyposażenia.

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się meble wykonane z tworzyw sztucznych. Nie chodzi tu jednak wcale o produkty, które znane są niemal wszystkim, dostępne w chyba wszystkich dyskontach ogrodniczych i nie tylko. Coraz większą popularnością cieszą się zestawy mebli ogrodowych z tworzywa, które imituje surowce naturalne, na przykład drewno lub rattanową plecionkę. Skąd bierze się tak wielka popularność takich produktów i czy naprawdę warto je kupować?

Jak powstają meble z tworzywa z efektem rattanu lub drewna?

Meble z tworzyw wytwarza się najczęściej z polipropylenu formowanego wtryskowo. Na czym polega proces? Mocno rozgrzane tworzywo miesza się z barwnikiem aż do uzyskania jednorodnej masy, którą następnie wtłacza się do form wtryskowych, o kształcie odpowiedniego mebla. Gdy tworzywo ulega schłodzeniu, staje się niezmiernie trwałe i tworzy jednorodną konstrukcję. Uzyskana faktura (wzór plecionki, słoje drewna) jest również elementem całościowego odlewu

Meble z efektem rattanu a meble technorattanowe

Oprócz mebli formowanych wtryskowo na rynku można również znaleźć produkty określane jako technorattanowe. Nie należy ich jednak ze sobą utożsamiać. Technorattan to rodzaj plecionki, tworzonej na metalowym szkielecie, do której wykorzystuje się włókna ze wzmocnionego polipropylenu o dużej elastyczności i wytrzymałości.

W tym przypadku mamy do czynienia z prawdziwą plecionką, a nie jej odwzorowaniem, jak jest w przypadku wcześniej omawianych produktów. Oba rodzaje są jednak wykonane z tworzywa sztucznego.

Właściwości mebli poliuretanowych

Meble produkowane w ten sposób stają się niezmiernie odporne na niemal wszystkie zmiany pogodowe, włącznie ze skokami temperatur, promieniowaniem UV oraz wilgotnością. Pozwala to na przechowywanie ich na zewnątrz przez cały rok, bez obaw, że ulegną zniszczeniu. Ponadto łatwo utrzymać je w czystości i dbać o ich codzienną pielęgnację. Do umycia tego typu mebli w zupełności wystarcza woda z detergentem oraz miękka szmatka.

Warto również pamiętać, że dzięki zastosowaniu polipropylenu meble z tworzywa można w całości poddawać recyklingowi, dbając tym samym o środowisko naturalne.

Stylistyka mebli z tworzyw sztucznych

Polipropylen pozwala na niemal dowolne kształtowanie mebli. Dzięki temu można znaleźć szereg produktów odpowiednich zarówno do ogrodów całkiem klasycznych w wyrazie, na przykład w stylu angielskim i śródziemnomorskim, ale również jest dostępna niezmiernie szeroka oferta zestawów mebli o syntetycznej i minimalistycznej formie, które idealnie nadają się do nawet najnowocześniejszych aranżacji ogrodowych.

Barwniki dodawane do tworzywa w procesie produkcyjnym mają szeroką paletę barwną, dzięki czemu finalnie meble są dostępne w wielu odcieniach i barwach.

Co niezmiernie cenne, polipropylen pozwala również na tworzenie innych produktów ogrodowych, nawiązujących do głównej linii stylistycznej. Dzięki temu, kupując komplet mebli wypoczynkowych do ogrodu, można również znaleźć pasujące do niego akcesoria, jak skrzynie na narzędzia, podnóżki, barki oraz osłony na doniczki. Sprawia to, że przestrzeń ogrodowa jest spójna i dobrze zorganizowana.

Polipropylen w ogrodzie

Minęły już bezpowrotnie czasy, gdy meble ogrodowe miały być głównie funkcjonalne. Obecnie muszą również pięknie się prezentować i być bardzo trwałe. Polipropylen staje się jedną z najlepszych opcji, jako materiał nieodkształcający się, wytrzymały i odporny na wszelkiego typu uszkodzenia.

Meble z tworzywa polipropylenowego to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią wygodę i komfort wypoczynku w ogrodzie, bez konieczności przeprowadzania ciągłych zabiegów pielęgnacyjnych i impregnacyjnych. Są niezmiernie estetyczne i dzięki zróżnicowaniu produktów dostępnych na rynku, z łatwością można znaleźć stylistykę pasującą do niemal każdego ogrodu.

Wyróżnia je prostota i nowoczesny design, piękne kolory oraz właściwości idealne dla mebli przeznaczonych do użytku na zewnątrz. Dodatkowo w stosunku do produktów z tworzyw naturalnych, meble z polipropylenu są lekkie i mają korzystną cenę. Dzięki połączeniu właściwości tworzywa z fakturą naturalnych surowców, powstało świetne rozwiązanie dla gustownych i stylowych ogrodów XXI wieku.

 

Udostępnij publikację
Badanie gruntu a budowa domu Previous post Badanie gruntu a budowa domu
Oprawy zewnętrzne - bezpieczeństwo i wypoczynek w ogrodzie Next post Oprawy zewnętrzne – bezpieczeństwo i wypoczynek w ogrodzie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close