Dodatki skandynawskie – sposób na atrakcyjne wnętrze

Dodatki skandynawskie - sposób na atrakcyjne wnętrze

Urządzenie wnętrza w stylu skandynawskim nie wydaje się trudne. Każdy przecież wie, jak ten styl wygląda i czym się charakteryzuje. W stworzeniu takiej aranżacji pomogą dodatki skandynawskie, których na rynku nie brakuje. Wszak stylistyka skandynawska jest dla Polaków jednym z ciekawszych i atrakcyjniejszych sposobów na zagospodarowanie wnętrza.

Dodatki skandynawskie, choć w aranżacji nie mogą pojawiać się zbyt licznie (wszak jest to przecież styl skromny i minimalistyczny), są jednak niezbędne dla stworzenia we wnętrzu odpowiedniego klimatu. Ich zadaniem jest też nadanie aranżacji przyjemnego i przytulnego wyglądu. Jakimi elementami możemy się posłużyć, by to osiągnąć?

Dodatki skandynawskie w kuchni

W aranżacjach utrzymanych w stylu, który przybył do nas z dalekiej północy, nie powinno zabraknąć drewnianych elementów. Jest to przecież jeden z ulubionych materiałów tej stylistyki. Drewno może pojawiać się dosłownie wszędzie – na ścianach, podłodze, w postaci drewnianych mebli, a także kuchennych naczyń i przyborów do gotowania. Będą to zatem drewniane misy, łopatki do patelni, deski do krojenia oraz tace.

Charakterystyczne skandynawskie dodatki to również zawieszone na ścianie tablice z motywującymi, optymistycznymi hasłami. W takiej kuchni nie powinno zabraknąć również jasnych kolorów, dzięki którym pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne i lepiej doświetlone.

Skandynawskie wyposażenie salonu

Efektowne i ocieplające wnętrze dodatki skandynawskie to również wykonane z naturalnych materiałów dywany oraz koce. Na podłodze doskonale sprawdzą się dywany wełniane, lniane albo jutowe. Największą popularnością cieszą się te ostatnie. Warto zwrócić uwagę na ich stonowaną kolorystkę, która została przez styl skandynawski narzucona. Zazwyczaj dominują tu szarości, biele i czernie. Czasem pojawiają się też beże i nielicznie inne, pastelowe kolory. Charakterystyczne jest również to, że skandynawskie dywany są jednobarwne lub wyróżniające się prostymi, geometrycznymi wzorami.

Oświetlenie wnętrza

Na uwagę zasługuje też oświetlenie. Skandynawskie lampy cieszą się dużym zainteresowaniem i z chęcią wprowadzane są również do innych aranżacji. Ich cechą charakterystyczną jest prostota i minimalizm. Ogromne znaczenie ma też funkcjonalność, tak ważna w aranżacjach z północy. Popularna wśród opraw skandynawskich jest lampa z prostym abażurem, który najczęściej przyjmuje barwę białą, czarną lub szarą. Takie oświetlenie może występować w postaci lampy wiszącej albo stojącej (podłogowej lub stołowej). Często jest to oprawa mocowana na trójnogu lub dużym, ruchomym ramieniu, które umożliwia zmianę kierunku padania światła.

Inną popularną wśród inwestorów lampą jest oprawa z ażurowym, metalowym kloszem w postaci klatki. Takie oświetlenie dodaje wnętrzu uroku i, pomimo prostej formy, wygląda bardzo efektownie i elegancko.

Dodatki skandynawskie sprawiają, że aranżacje, które pojawiły się u nas za sprawą inspiracji z północy, cechują się przyjemnym i przytulnym wyglądem.

Udostępnij publikację
Kolory w mieszkaniu i ich wpływ na człowieka Previous post Kolory w mieszkaniu i ich wpływ na człowieka
Ogrzewanie domu kominkiem - wady i zalety Next post Ogrzewanie domu kominkiem – wady i zalety

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close