Grzejniki hybrydowe do domu – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Gdy szukamy informacji na temat skutecznych metod ogrzewania do domu, najczęściej znajdujemy opisy produktów, działających w oparciu o:• konwekcję,• radiację. Dziś przedstawimy także grzejniki hybrydowe.

Każde z tych rozwiązań ma swoje niezaprzeczalne zalety, ale równocześnie też swoje ograniczenia. Grzejniki konwekcyjne są wciąż najpopularniejszym sposobem ogrzewania domów w naszym kraju. Są tanie i proste w montażu oraz bez trudu można je wprowadzić do nowych domów i starego budownictwa.

Ogrzewanie radiacyjne, które może przybrać formę systemów podłogowych rurkowych lub mat, a także promienników podczerwieni, to świetne wyjście dla alergików. Nie wymusza ono nieustannego ruchu powietrza i roztoczy w pomieszczeniu. Ponadto, rozwiązania podłogowe pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni użytkowej, którą w innym razie zajmowałyby grzejniki. Systemy radiacyjne są też wydajne i przyjazne dla środowiska, gdyż nie emitują do powietrza szkodliwych pyłów i gazów.

Oba opisane typy ogrzewania nie wyczerpują jednak metod grzewczych, które możemy wprowadzać do domowych przestrzeni. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem ostatnio grzejniki hybrydowe. Co to takiego i czy naprawdę warto je stosować?

Grzejniki hybrydowe – czym są?

Grzejniki hybrydowe łączą zalety rozwiązań konwekcyjnych i radiacyjnych. Składają się z kilku modułów, działających w różny sposób. Jako domyślne ustawione są najczęściej panele na podczerwień, które wykorzystują wyłącznie do 20-30% maksymalnej mocy urządzenia.

Jeśli nie są one w stanie ogrzać wnętrza, przy drastycznym wychłodzeniu przestrzeni, wówczas uruchamiają się elementy aluminiowe. Są one niemal od razu gotowe do pracy, a także z łatwością utrzymują zaleconą temperaturę.

Nad całością systemu czuwa inteligentny i samodzielny termostat, który można dodatkowo wzbogacić o szereg czujników i programatorów. Dzięki nim ogrzewanie domu staje się jeszcze wygodniejsze, praktyczniejsze i oszczędne.

Dlaczego warto używać grzejników hybrydowych?

Grzejniki hybrydowe, czyli rozwiązania łączące konwekcję naturalną z radiacją niosą ze sobą szereg dodatkowych funkcjonalności. Przede wszystkim są niezmiernie energooszczędne, ze względu na wykorzystywanie tylko tych elementów grzewczych, które są w danej sytuacji niezbędne do optymalnego ogrzania pomieszczenia. Niskie koszty zastosowania wyłącznie promienników radiacyjnych sprawiają, że obniżamy zużycie energii oraz wysokość rachunków za ogrzewanie.

Urządzenia szybko się nagrzewają i bez najmniejszego trudu utrzymują odpowiednią temperaturę. Jeśli dodatkowo wyposażymy je w specjalne programatory, zyskujemy możliwość ustawiania wybranych temperatur oddzielnie, na każdy dzień tygodnia oraz godzinę. Coraz częściej pojawiają się także modele, które liczą dla nas zużytą energię. Dzięki temu zawsze wiemy, jaka będzie wartość rachunku w danym okresie rozliczeniowym.

Grzejniki hybrydowe są niezmiernie trwałe, zwłaszcza jeśli kupimy modele stworzone przez renomowanych producentów. Ich montaż jest prosty i wygodny, nie wymagają bowiem dodatkowej instalacji przesyłowych, ani zewnętrznego pieca.

W ten sposób oszczędzamy przestrzeń w domu, nie martwiąc się już nigdy więcej o zapewnienie wystarczającej ilości opału, dla uzyskania ciepła.

Brak pieca to także czystsza energia. Przyjazna środowisku naturalnemu oraz domowym alergikom, którzy źle znoszą pył unoszący się przy piecach centralnego ogrzewania, opalanych węglem.

Dodatkową oszczędnością jest także brak kosztów związanych z regularnymi przeglądami i pracami konserwatorskimi przy piecu, aby zapewnić ciągłość i efektywność pracy.

Grzejniki hybrydowe to czyste i oszczędne ciepło dla domu, z którego obsługą bez trudu radzą sobie nawet osoby starsze lub niepełnosprawne.

Oprócz samego termostatu i programatorów, do grzejników hybrydowych można także podpiąć czujniki otwartych okien lub ruchu. Do czego są one przydatne? Przede wszystkim optymalizują zużycie energii oraz sprawiają, że nie wykorzystujemy jej bez potrzeby. Dzieje się tak zwykle, na przykład, gdy nie ma nas w domu lub chcemy wywietrzyć pokój i otwieramy szeroko okna.

Czujniki analizują nieustannie warunki i przesyłają sygnały do grzejnika, zmuszając go do wytężonej pracy lub wyłączenia ogrzewania w danej przestrzeni.

Grzejniki hybrydowe – czysta energia przyszłości

Jeśli szukamy skutecznych i energooszczędnych systemów grzewczych, urządzenia hybrydowe sprawdzą się fenomenalnie. Są wydajne, proste w obsłudze i można je włączyć w centralny system zarządzania Smart House. Hybrydy stają się dobrym wyborem nie tylko na drogach, ale też w domowym zaciszu.

Udostępnij publikację
Previous post Ciepło w domu – co wpływa na skuteczność ogrzewania?
Next post Gniazda elektryczne – jakie rodzaje znajdujemy na rynku?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close