Kuchenna wyspa – poznaj jej zalety

Kuchenna wyspa - poznaj jej zalety

Doskonale zaplanowana przestrzeń wpływa na funkcjonalność wnętrza i podnosi komfort domowników. Właśnie z tego powodu w wielu aranżacjach pojawia się kuchenna wyspa, która postrzegana jest jako niezwykle wygodne rozwiązanie. Jest wspaniałą alternatywą dla kuchni całkowicie otwartych na salon lub oddzielonych od niego ścianą. Wielu użytkowników wspomina o jej licznych zaletach, rzadko natomiast mówi o wadach. Warto jednak zwrócić uwagę, że obok plusów tego rozwiązania są też minusy. Jeśli weźmiemy je pod uwagę i rozważymy wszystkie za i przeciw, nic nie powinno nas zaskoczyć.

Kuchenna wyspa- kiedyś spotykana w Polsce niezwykle rzadko – dziś jest coraz częstszym elementem wystroju naszych domów. Jej liczne zalety sprawiają, że przekonuje do siebie coraz więcej użytkowników. Ogromną zaletą jest możliwość dopasowania wyspy do indywidualnych potrzeb konkretnego inwestora. Zróżnicowane mogą być nie tylko rozmiary wyspy, ale również jej funkcje. Warto też zwrócić uwagę na to, że obok wyspy kuchennej, która stanowi stałym element wystroju, można zdecydować się na wyspę mobilną. Takie rozwiązanie pozwala na dużą elastyczność w wystroju kuchni, stwarza dogodne warunki do szybkiej rearanżacji i jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają jeszcze pewności, jak kuchenna wyspa sprawdzi się w ich przypadku.

Zalety, o których warto wspomnieć

Jednym z największych atutów kuchennej wyspy jest to, że stanowi naturalny łącznik pomiędzy salonem a kuchnią. Osoby zajmujące się przygotowywaniem posiłków mogą pozostawać w stały kontakcie z tymi, którzy przebywają w salonie. To ogromna zaleta dla mam sprawujących opiekę nad małymi dziećmi albo domowników przyjmujących gości. Pomimo otwartej strefy dziennej kuchenna wyspa wyraźnie wydziela przestrzeń kuchni od reszty pomieszczeń. Umieszczony na niej blat to dodatkowa przestrzeń robocza, która dostępna jest z dwóch stron, dzięki czemu może być użytkowana przez większą ilość osób.

Kuchenna wyspa nadaje pomieszczeniu nowoczesnego wyglądu i pozwala na zorganizowanie w kuchniach otwartych na salon dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Jej zaletą jest także to, że częściowo ukrywa to, co znajduje się w kuchni, dzięki czemu domownicy zaskoczeni wizytą gości nie poczują dyskomfortu, gdy nie wszystkie naczynia pozostaną pochowane z kuchennego blatu.

Kuchenna wyspa ma też wady

Aranżując przestrzeń, w której została zaplanowana kuchenna wyspa, należy wziąć pod uwagę także inne aspekty. Jedną z najistotniejszych wad jest, że podczas gotowania zapachy przedostają się do reszty mieszkania. Hałas dobiegający z kuchni podczas przygotowywania posiłków oraz porządkowania naczyń utrudnia wypoczynek osobom przebywającym w salonie. Warto pamiętać także o tym, że zaaranżowanie kuchennej wyspy możliwe jest tylko w takich wnętrzach, które cechują się odpowiednio dużym metrażem.

O tym, czy kuchenna wyspa jest dobrym rozwiązaniem, czy też nie, każdy inwestor musi zdecydować samodzielnie. Mam jednak nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Udostępnij publikację
Previous post Oświetlenie techniczne. Lampy, kinkiety i plafony
Mieszkanie w stylu industrialnym Next post Mieszkanie w stylu industrialnym – jak je urządzić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close