Meble na taras – tworzymy przytulną i estetyczną przestrzeń

Widoki tarasów, z których można podziwiać nadmorskie krajobrazy, mamią nas głównie z katalogów wycieczek zagranicznych. Pomyślmy sobie, że dziś jesteśmy w stanie urządzić własny taras w taki sposób, aby już nie tęsknić za kosztownymi wyjazdami poza granice kraju! Jak stworzyć wyjątkową, przytulną i estetyczną przestrzeń na tarasie za pomocą mebli? Sprawdźmy!

Meble, które przetrwają każdą pogodę

Nasze tarasy to otwarte przestrzenie, ewentualnie posiadające jedynie częściowe zadaszenie. To zaś sprawia, że wszystko co się tutaj znajdzie, będzie narażone na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków pogodowych. Meble ogrodowe, które tym razem mają posłużyć na tarasie, muszą być zatem wysoce odporne. Należy szukać pośród tych, które są wodoodporne, niepodatne na działanie niskiej czy wysokiej temperatury. Takie produkty nie powinny również się odbarwiać, mimo działania promieni UV.

Jeśli szukamy trwałości na dłużej niż jeden sezon użytkowania, postawmy na meble wykonane z technorattanu, drewna lub metalu. Każdy z tych materiałów musi być jednak właściwie zabezpieczony. Szczególnie drewno, które jest podatne na wilgoć, ale przy odpowiedniej konserwacji i regularnej impregnacji, może z powodzeniem przetrwać rozmaite warunki pogodowe. Metal zaś musi być zabezpieczony powłoką antykorozyjną.

Znajdziemy i grupę miłośników, którzy chętnie postawią na meble wykonane z tworzyw sztucznych. To opcja budżetowa, ale równie ciekawa. W końcu plastikowe produkty przybierają najciekawsze kształty, czasem bardzo finezyjne, czego nie są w stanie zaoferować inne surowce wykorzystywane do produkcji mebli przeznaczonych do stosowania na zewnątrz.

Jaki kolor mebli sprawdzi się najlepiej?

Urządzając taras trzeba uwzględnić kolor elewacji budynku. W końcu meble powinny współgrać z barwami, ale i zdobieniami, które są zastosowane w najbliższym otoczeniu. Inaczej nie uda się stworzyć spójnej aranżacji. Najbardziej uniwersalna kolorystyka, to szare lub beżowe ściany. Do nich można dobrać dowolny zestaw mebli na taras, bawiąc się kolorami, a ostatecznego wyrazu nadając detalami, chociażby barwnymi poduszkami.

Jeśli elewacja posiada znacznie żywszą barwę, meble powinny być raczej stonowane, aby nie wyróżniały się zanadto na jej tle. Lepiej stworzyć łagodniejszą aranżację, skupić się na wygodzie wybieranych mebli na taras, ich praktycznym ustawieniu, niż stawiać na jaskrawe lub kompletnie niedopasowane odcienie, które będą wyglądały kiczowato.

Na mały i duży taras

Im mniejszy taras, tym bardziej trzeba zwracać uwagę na rozmiary wybieranych mebli. Dobrym pomysłem jest zastosowanie produktów modułowych. Razem tworzą one ciekawy zestaw, natomiast nadają się do ustawiania na kilka sposobów, zgodnie z preferencjami użytkowników. Pośród większych tarasów sprawdzają się narożniki ogrodowe. Można do nich dobrać kolejne elementy, na przykład pufy, podnóżki czy barki, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić tę przestrzeń.

Zadbaj o otoczenie!

Mamy już wybrane meble tarasowe, zdecydowaliśmy o rozmiarach, kształtach, kolorach oraz tekstyliach, które podniosą walory użytkowe. Co dalej? Pokuśmy się o kilka roślin, które będą dopełnieniem tej części domostwa. Sprawią, że taras jeszcze bardziej przybliży nas do przestrzeni ogrodowej, a atmosfera będzie tu tak wyjątkowa, jakbyśmy byli na wymarzonych wakacjach. Roślinność nie jest obowiązkowa, ale bez niej nasze tarasy przecież nie żyłyby tak bujnie, kolorowo i pachnąco! Kwiaty są więc mile widziane, a o ich dobór poradźmy się specjalistów w zakresie architektury krajobrazu.

Udostępnij publikację
Previous post Pakowanie przesyłek – jak ochronić zawartość?
Next post Meble wiklinowe do ogrodu – estetyczne i ekologiczne

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close