Najmodniejsze kolory lamp w sezonie 2020

Gdy wybieramy lampy do domu, zwracamy uwagę na ich kształt wielkość i szukamy rozwiązań, które idealnie sprawdzą się w danej przestrzeni. Warto znaleźć takie materiały, żeby produkt idealnie dopasował się do pozostałych elementów wyposażenia. Najmodniejsze kolory to ważny aspekt, bowiem lampy muszą być równocześnie funkcjonalne i po prostu piękne. Na ich odbiór estetyczny wpływa oczywiście wspomniana kolorystyka, która tak samo, jak inne elementy podlega zmienności trendów. Jakie zatem kolory lamp do domu są szczególnie popularne w bieżącym sezonie? Na jakie rozwiązania oświetleniowe postawić w 2020 roku? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Najmodniejsze kolory a stylistyka – jakie warianty barw przypisuje się do konkretnych trendów?

Różnorodność dostępnych na rynku produktów oświetleniowych wynika ze sporej rozmaitości obowiązujących trendów. Równocześnie występują obok siebie rozwiązania niezmiernie dekoracyjne, jak i skrajne proste, o niemal surowej, industrialnej formie.

Każdy ze stylów, cieszących się obecnie sporym zainteresowaniem, łączy się z konkretnymi kolorami, idealnie wpisującymi się w aranżacje lub stającymi się wręcz podstawowym akcentem dekoracyjnym.

Jakie zatem barwy nadają się do poszczególnych koncepcji? Style minimalistyczne chętnie stosują wyraziste, jednorodne kolory, stosowane do przełamania monotonnych, stonowanych przestrzeni. Styl boho i globalny nomada uwielbiają ponadczasowe geometryczne wzory w czerni i bieli. We wnętrzach klasycznych panuje zdecydowanie większa dowolność, dlatego można łatwo znaleźć optymalne rozwiązania dla każdego mieszkania.

Istnieje jednak zespół barw, które są niezmiernie modne w niemal każdej stylizacji. To one należą właśnie do kolorów roku 2020 w oświetleniu.

Błękit – najważniejsza barwa sezonu

Kolorem, który powszechnie zawładnął wyobraźnią projektantów w tym sezonie, stał się klasyczny odcień błękitu. Wszystko za sprawą decyzji firmy Pantone, która w grudniu 2019 ogłosiła, że kolorem nadchodzącego roku zostanie właśnie Classic Blue.

Świat oszalał na punkcie ponadczasowego i klasycznie eleganckiego wariantu koloru niebieskiego. Pojawia się on niemal we wszystkich dziedzinach designu – od mody odzieżowej, przez akcesoria, aż do wnętrz i samochodów.

Lampy też nie są wyjątkiem. Najmodniejsze kolory, do których należy odcień błękitu, najchętniej wykorzystuje się przy tekstylnych abażurach lub maluje farbą w tym kolorze metalowe konstrukcje. Efekt? Idealne, ponadczasowe rozwiązanie, które pasuje do niemal każdej stylizacji wnętrzarskiej.

Naturalne kolory ziemi

Świadomość społeczna w kwestii ekologii i dbania o środowisko naturalne wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Widać to również w podejściu do designu oraz wyposażenia wnętrz. W przypadku produktów oświetleniowych przejawia się to na dwa sposoby.

Chętnie otaczamy się naturą, dlatego też najmodniejsze kolory sezonu obejmują ciepłe barwy ziemi. Brązy, pomarańcze i żółcienie zaczynają coraz śmielej pojawiać się w modnych aranżacjach, tworząc w nich przyjemne i przytulne stylizacje, wręcz idealne do odpoczynku oraz regenerowania sił po długim dniu wytężonej pracy.

Naturalne surowce – elegancja i przytulność

Drugim rozwiązaniem, żeby wprowadzić nieco eko-architektury do swoich wnętrz jest wykorzystanie naturalnych surowców. Często nie są one nawet mocno przetwarzane. Dzięki temu ich główną ozdobą staje się kolor samych surowców.

Które z nich cieszą się największą sympatią designerów i prywatnych użytkowników? Szczególne miejsce zyskały wyroby z naturalnego drewna w zróżnicowanych kolorach, z widocznym rysunkiem słojów. Oprócz niego stawia się także na metale, a zwłaszcza ich kolorowe odmiany. Regularnie spotyka się oprawy oświetleniowe w odcieniu mosiądzu, miedzi lub brązu. Pięknie prezentują się zarówno w prostych i klasycznych przestrzeniach, jak i skrajnie eleganckich aranżacji w duchu art déco.

Nie można również zapominać o bardzo popularnym betonie o surowym wyglądzie. Ciekawie ożywia pomieszczenia minimalistyczne lub dodaje charakteru aranżacjom w stylu modern vintage.

Idealne kolory do modnego wnętrza

Każdy ma swój własny pomysł na wnętrze. Kolory sezonu powinny zatem stanowić dla nas wyłącznie wskazówkę do budowania przestrzeni do codziennego życia. Bawmy się odcieniami, twórzmy spójne systemy oświetleniowe, dopasowane do wymagań poszczególnych przestrzeni. Niech najmodniejsze kolory wyposażenia zawsze wyrażają nasz indywidualny styl oraz emocje.

Udostępnij publikację
Previous post Oświetlenie klatek schodowych w blokach – o czym pamiętać?
Pomysłowe sposoby na niewielki taras Next post Pomysłowe sposoby na niewielki taras

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close