Nowoczesne domy na wąską działkę – projekty, które rozwiązują problemy współczesnych inwestorów

Nowoczesne domy na wąską działkę - projekty, które rozwiązują problemy współczesnych inwestorów

Jednym z największych kłopotów, z jakimi muszą borykać się właściciele nieruchomości o niedużej szerokości, jest wybór właściwego projektu. Nowoczesne domy na wąską działkę stanowią rozwiązanie tych problemów i uwalniają inwestorów od konieczności zamawiania indywidualnego projektu, który najczęściej okazuje się znacznie droższy od tych gotowych, dostępnych od ręki. Co istotne, taka alternatywa nie oznacza wcale, że musi się godzić na gorszą jakość albo brak funkcjonalnych rozwiązań. – Wręcz przeciwnie! Nowoczesne domy na wąską działkę to bardzo wygodne w użytkowaniu budynki, w których stosuje się szereg przemyślanych rozwiązań.

Zabudowanie nieruchomości o nietypowych wymiarach może być znacznie trudniejsze od posadowienia budynku na dużej działce o kształcie prostokąta. Nie oznacza to jednak, że nie jest możliwe, bądź, że inwestor będzie musiał iść na kompromisy, przez które należy rozumieć obniżenie estetyki lub funkcjonalności budynku. Współcześnie niemal każde biuro sprzedające gotowe projekty ma w swoich zasobach nowoczesne domy na wąską działkę. Ich szeroki wybór pozwala na dostosowanie wyboru do potrzeb klientów.

O czym należy pamiętać, decydując się na budowę na wąskiej działce?

Niezależnie od tego, czy inwestor decyduje się na posadowienie budynku na dużej i cechującej się regularnymi kształtami nieruchomości, czy też wąskiej działce, która może wymuszać pewne rozwiązania, nie może zapominać o warunkach technicznych dotyczących usytuowania budynku, które powinny zostać spełnione. Chodzi tu przede wszystkim o odległość względem działek sąsiednich i posadowionych na nich budynków. Pamiętać należy między innymi o tym, że odległość ściany budynku, w której znajdują się otwory okienne lub drzwi nie może znaleźć się bliżej niż 4 m od granicy. Natomiast w przypadku ściany bez okien i drzwi odległość ta wynosi minimum 3 m.

W prawie polskim zawarto też szereg innych przepisów, takich jak odległość tarasów, balkonów, schodów zewnętrznych itp. od granicy działki. W niektórych przypadkach dopuszcza się też usytuowanie budynku bezpośrednio przy granicy działki, jeśli zapisy takie zostały zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, lub – w przypadku jego braku – w decyzji o warunkach zabudowy.

Nowoczesne domy na wąską działkę skrojone na miarę potrzeb

Współcześnie niemal każde biuro oferujące gotowe projekty domów mieszkalnych ma w swoich zasobach nowoczesne domy na wąską działkę. Co istotne, ich wybór jest całkiem spory, dlatego dopasowanie projektu do konkretnych potrzeb nie powinno stanowić dużego problemu. Duże zróżnicowanie dostarczanych przez biura projektowe rozwiązań daje możliwość wyboru parterowego, z użytkowym poddaszem, piętrowego, z poddaszem i wielu innych. Zróżnicowana jest też stylistyka budynków. Najważniejsze jednak, że niektóre z tych projektów mogą być wznoszone na bardzo wąskich działkach, nieprzekraczających 16, a niekiedy nawet 14 m. Pozostają przy tym w pełni funkcjonalne i estetyczne.

Nowoczesne domy na wąską działkę to duże udogodnienie dla osób dysponujących nieruchomością o nietypowych kształtach. Projektanci, wychodząc im naprzeciw, umożliwili tym samym zabudowę problematycznych nieruchomości.

Udostępnij publikację
Previous post Tektura – rodzaje i ich właściwości
Wyspa kuchenna na kółkach - poznaj jej zalety oraz wady Next post Wyspa kuchenna na kółkach – poznaj jej zalety oraz wady

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close