Pakowanie przesyłek – jak ochronić zawartość?

Pakowanie przesyłek musi się odbywać w sposób przemyślany. Chodzi z jednej strony o to, aby zawartość została uchroniona przed ewentualnymi uszkodzeniami, z drugiej zaś, o stworzenie takiego opakowania, aby nie ponosić wysokich kosztów za przesyłkę. Co warto wybrać z dostępnych materiałów do pakowania i zabezpieczania?

Pakowanie przesyłek – popularna folia bąbelkowa

Najpopularniejszy materiał służący zabezpieczaniu zawartości pakunków, to folia bąbelkowa. Arkusze foliowe pokryte licznymi bąbelkami, które są wypełnione powietrzem. Tak stworzony materiał pakowy chroni przed wstrząsami, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko uszkodzeń podczas ewentualnego upadku paczki.

Pakowanie przesyłek z wykorzystaniem folii bąbelkowej oznacza, że paczka nie będzie ważyła o wiele więcej. Ten materiał zabezpieczający jest bardzo lekki. Pakunki stają się niekiedy nieco obszerniejsze, ale to nie wpływa znacząco na ich finalną masę. Koszty przesyłki są zatem niezauważalnie wyższe w stosunku do paczki, w której nie znalazłaby się folia bąbelkowa.

Opisywanym materiałem można z powodzeniem owinąć nawet najdelikatniejsze, kruche i podatne na stłuczenia artykuły. Folia bąbelkowa chroni szkło, elektronikę, kruche ozdoby. Wszystko to, co podczas transportu nie powinno być narażone na nawet najmniejsze wstrząsy. Stosując arkusze folii pęcherzykowej wewnątrz, można również wypełnić puste przestrzenie w kartonie, dzięki czemu zawartość się nie przemieszcza w trakcie jej transportowania.

Folia stretch – doskonałe zabezpieczenie

Równie dobrze, choć w nieco inny sposób, zabezpiecza dobrze nam znana folia stretch. Jest ona bardzo elastyczna, co wpływa na jej wydajność, ale i wygodę dozowania. W razie potrzeby można dokupić specjalny dyspenser, który ułatwia jej dozowanie. Stretchowa folia jest odporna na rozdarcia, dlatego chroni cały pakunek od zewnątrz. Nie poddaje się również działaniu warunków atmosferycznych.

Dokładnie owijając paczkę folią stretch, można liczyć na to, że do wnętrza nie dostaną się jakiekolwiek zabrudzenia. To ważne, ponieważ w wielu przypadkach pakowanie przesyłek, a następnie ich transport, oznaczają zmagania z trudnymi warunkami zewnętrznymi. Dostanie się do wnętrza paczki i kontakt zawartości z kurzem, wilgocią czy działanie silnego promieniowania słonecznego, mogą prowadzić do utraty posiadanych właściwości produktów, a nawet ich zniszczenia.

Pakowanie przesyłek z folią stretch może być jeszcze bezpieczniejsze, jeśli zdecydujemy się na produkt w kolorze. Czarna folia spełnia te same funkcje, co przezroczysta, ale pozwala uchronić zawartość paczki przed wzrokiem osób niepowołanych. Generalnie kolorowe folie sprawiają, że pakunki są zdecydowanie bardziej dyskretne.

Poduszki powietrzne do wypełnienia wnętrza

Wnętrza pakunków można wypełnić poduszkami powietrznymi. Ich atutem jest lekkość, dlatego takie pakowanie przesyłek sprawia, że transport nie wiąże się z wyższymi kosztami. Są one również łatwe do oderwania; można użyć tylko tylu sztuk poduszek powietrznych, ile jest potrzebnych do wypełnienia danego pakunku.

Ogromnym atutem tego materiału do wypełniania jest fakt, że nadaje się on do ponownego wykorzystania. Jest biodegradowalny, zatem ekologiczny. Przy tym niedrogi i doskonale chroniący różnego rodzaju artykuły pakowane w kartonach.

Mając w planach pakowanie przesyłek, zadbajmy o to, aby zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz były one należycie chronione. Dzięki temu dotrą do adresata cało i bezpiecznie, bez najmniejszego uszczerbku na zwartości.

Udostępnij publikację
Previous post Recykling makulatury – czyli nowe życie zniszczonych opakowań
Next post Meble na taras – tworzymy przytulną i estetyczną przestrzeń

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close