Pomysłowe sposoby na niewielki taras

Pomysłowe sposoby na niewielki taras

Letni sezon sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu i łapaniu promieni słonecznych. Daje dzięki temu możliwość naładowania baterii, co pozwala przetrwać nieprzyjemny jesienno-zimowy okres. Nawet gdy inwestor dysponuje stosunkowo niedużym tarasem, istnienie możliwość zagospodarowania go w taki sposób, by stwarzał komfortowe warunki do wypoczynku. Odpowiednie rozwiązania gwarantują, że przestrzeń będzie funkcjonalna pomimo niewielkiego metrażu.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na całkiem sporej posesji, w domu z niewielkim ogródkiem, czy w mieszkaniu, gdzie do dyspozycji pozostaje Ci wyłącznie taras, zewnętrzną przestrzeń możesz zagospodarować w taki sposób, by spełniała Twoje oczekiwania. Szeroki wybór mebli i akcesoriów ogrodowych daje szerokie pole do realizowania własnych pomysłów oraz tworzenia aranżacji wzorowanych na innych projektach.

Meble skrojone na miarę…

Pisząc o szerokim asortymencie mebli do ogrodu, mam na myśli ogromną różnorodność form, kolorów i materiałów. Dzięki temu urządzisz przestrzeń do wypoczynku, doskonale wpisującą się w Twój gust oraz oczekiwania, w wybranym przez Ciebie stylu. Na rynku nie brakuje ogrodowych mebli rustykalnych, klasycznych i nowoczesnych. Z łatwością znajdziesz też duże zestawy ogrodowe, jak i całkiem niewielkie. Takie zróżnicowanie sprzyja konsumentom, bo pozwala, uwzględniając aktualne warunki, podążać za własną wizją tarasu.

Funkcjonalna przestrzeń z modułami

Tam, gdzie nie można sobie pozwolić na duże meble wypoczynkowe, doskonałym rozwiązaniem mogą się okazać meble modułowe. To efektowne pod względem wizualnym większe zestawy, które za pomocą kilku sprytnych ruchów można przekształcić w nieduże meble. Jak to możliwe? – W przypadku mebli modułowych cały zestaw wykonany jest z niedużych części (modułów), które można ze sobą składać, podobnie jak składa się klocki. Moduły mogą być ze sobą łączone w róży sposób, dzięki czemu raz powstaną z nich całkiem spore meble, innym razem niewielkie i pozostawiające na tarasie sporo przestrzeni. Powstaje jednak pytanie, po co na niewielkim tarasie inwestować w zestaw, który może zająć dużo miejsca? – Okazuje się, że niektórzy inwestorzy chcą być przygotowani na odwiedziny większej grupy osób (rodzina, znajomi), jednak na co dzień wolą zachować aranżację, która będzie dawać poczucie przestrzeni i pozwoli się swobodnie przemieszczać. Właśnie w takim przypadku meble modułowe okazują się nieocenione.

Ich zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale również elegancki wygląd. Wykonane z tworzywa sztucznego, które imituje ceniony ze względu na swoją estetykę rattan, doskonale wpisują się w aranżacje nowoczesnych tarasów. Zaletą tego tworzywa jest jego trwałość i odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Ogromnym udogodnieniem jest także to, że łatwo utrzymać je w czystości. Po skończonym sezonie (lub przed rozpoczęciem nowego) wystarczy przemyć tworzywo wodą z dodatkiem delikatnego detergentu albo spłukać zabrudzenia wodą z ogrodowego węża lub karcherem.

Ład i porządek w ogrodzie oraz na tarasie

Funkcjonalność oraz doskonały wygląd tarasu zapewnią nie tylko odpowiednio dobrane meble wypoczynkowe, ale również sprawdzone sposoby na przechowywanie. Akcesoriów, które chcemy mieć na tarasie stale pod ręką, może być całkiem sporo. Dla jednych będą to miękkie poduszki oraz koce, które w razie potrzeby podniosą komfort wypoczynku na zewnątrz, dla innych czasopisma albo dziecięce zabawki. Trzymanie ich stale rozłożonych na tarasie wprowadzi tam niepotrzebny chaos. Dlatego warto pomyśleć o meblach do przechowywania. Sprytne schowki ukryte w meblach wypoczynkowych doskonale spełniają takie zadanie. Fakt, że mogą pełnić kilka różnych funkcji, dodatkowo podnosi atrakcyjność tarasu. W ofercie producentów mebli ogrodowych znajdziemy między innymi stoliki oraz pufy ze schowkiem, a także skrzynie ogrodowe, które mogą jednocześnie pełnić funkcję siedziska. Co więcej, do dyspozycji konsumentów są też meble 3, a nawet 4 funkcyjne. Na przykład ogrodowy barek, który może też służyć jako stolik kawowy, schowek na różne akcesoria, a dzięki miękkiej poduszce również jako siedzisko.

Nieduża przestrzeń nie musi ograniczać inwestora podczas aranżacji tarasu. Odpowiednie rozwiązania sprawią, że przestrzeń będzie funkcjonalną i estetyczna.

Artykuł przygotowano przy współpracy z Bazkar

Udostępnij publikację
Previous post Najmodniejsze kolory lamp w sezonie 2020
Lampy podłogowe - za co je cenimy Next post Lampy podłogowe – za co je cenimy?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close