Wyspa kuchenna na kółkach – poznaj jej zalety oraz wady

Wyspa kuchenna na kółkach - poznaj jej zalety oraz wady

Jednym z ciekawszych elementów wystroju, jaki możemy współcześnie spotkać we wnętrzach mieszkalnych, jest wyspa kuchenna na kółkach. To alternatywa dla stałej zabudowy, która z kolei jest zdecydowanie częściej spotykana, jednak daje nieco inne możliwości. Mobilna wyspa, choć jest rzadkim widokiem w polskich kuchniach, ma sporo zalet. Dlatego warto zastanowić się, jak można wykorzystać ją w naszych mieszkaniach.

Wyspa kuchenna jest modnym elementem wyposażenia. W aranżacji może pojawić się jako element stałej zabudowy albo mobilny mebel. Wadą tego drugiego jest jednak to, że nie można do niej doprowadzić instalacji, które pozwolą na umieszczenie na wyspie zlewu bądź płyty grzewczej. Takie ograniczenie może mieć duże znaczenie dla części użytkowników. Jeśli jednak nie planowałeś zaaranżować na wyspie zlewu ani płyty, to jej mobilność można rozpatrywać tylko w kategoriach wyróżniających ją atutów.

Wyspa kuchenna na kółkach jako ruchomy mebel

Dzięki temu, że wyspa może być wyposażona w kółka, z łatwością ustawimy ją w dowolnym, dogodnym dla siebie miejscu. Może stanąć na granicy dwóch pomieszczeń – salonu i kuchni – przesłaniając częściowo to, co znajduje się za nią. Dzięki temu osoby, które nie chcą, by goście widzieli wszystko, co znajduje się w kuchni, mogą ukryć to przed ich wzrokiem. To bardzo wygodne, jeśli nie zdążymy uprzątnąć bałaganu, jaki wkradł się podczas przygotowywania posiłku.

Nie jest to jednak jedyna zaleta, jaką wyróżnia się wyspa kuchenna na kółkach. To, że można przestawiać ją w dowolne miejsce, daje możliwość użytkowania wyspy, jako barku, na którym wygodnie podamy posiłek dla gości. Dzięki temu wraz z ustawionymi na niej potrawami będzie służyła jako szwedzki stół.

Można przesunąć ją również pod ścianą, gdzie znajdzie zastosowanie jako tymczasowy stolik albo całkowicie usunąć z pomieszczenia, sprawiając tym samym, że to staje się znacznie bardziej przestronne.

Mobilna czy nie, może mieć liczne zalety

Wyspa kuchenna na kółkach, podobnie jak ta wbudowana w stałą zabudowę, ma także wiele innych, licznych atutów. Jednym z największych jest dodatkowa przestrzeń robocza. Tę cechę docenimy zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, w których sporym problemem może być niewystarczająca ilość blatu. Wyspa kuchenna nie tylko gwarantuje dodatkowe centymetry, na których można przygotowywać posiłek, ale również dostęp do blatu z każdej strony. Dzięki czemu w pracach kuchennych może uczestniczyć jednocześnie więcej osób.

Pamiętajmy też, że wyspa kuchenna na kółkach to dodatkowe miejsce do przechowywania. Ukryte pod blatem szafki to zazwyczaj całkiem sporo przestrzeni. Można wykorzystać ją do przechowywania naczyń kuchennych albo produktów spożywczych.

Wyspa kuchenna to również nowoczesny wygląd wnętrza i funkcjonalne rozwiązania. Decyduje się na nią coraz więcej osób zarówno w nowoczesnym, jak i starszym budownictwie.

Udostępnij publikację
Nowoczesne domy na wąską działkę - projekty, które rozwiązują problemy współczesnych inwestorów Previous post Nowoczesne domy na wąską działkę – projekty, które rozwiązują problemy współczesnych inwestorów
Kolory w mieszkaniu i ich wpływ na człowieka Next post Kolory w mieszkaniu i ich wpływ na człowieka

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close