Wystrój okien w sypialni – na co się zdecydować

W pomieszczeniu, które poza atrakcyjną wizualnie aranżacją powinno być też miejscem gwarantującym intymność, nie może zabraknąć przemyślanych rozwiązań. Bardzo ważny jest wystrój okien w sypialni, który z jednej strony zapewni nam prywatność, z drugiej powinien stanowić ozdobę wnętrza. W przeszłości bezdyskusyjnie wygrywały tu firany. Obecnie możliwości jest znacznie więcej.

W sypialni najważniejsze jest stworzenie komfortowych warunków do wypoczynku. Dlatego, pomimo że modne są obecnie okna pozbawione dekoracji, co widzimy między innymi na przykładzie wnętrz w stylu nowoczesnym, to w pomieszczeniu, które ze względu na swoją funkcję ma nam zagwarantować intymność, zdecydowanie lepiej się na nie zdecydować.

Firany dodają niepowtarzalnego uroku

Pomimo upływu czasu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wciąż nieśmiertelne firany. Wystrój okien w sypialni, jaki dzięki nim tworzymy, może być naprawdę piękny. Kluczowy jest wybór odpowiedniej, dopasowanej do konkretnej aranżacji tkaniny oraz wzoru. Bardzo ważny jest też kolor firan i sposób ich mocowania oraz upięcia. Poza klasyczna bielą, która pojawia się w aranżacjach najczęściej, można się też zdecydować na firany ecru, a także w wielu innych kolorach. Wybierając rodzaj tkaniny, można się zdecydować na firany żakardowe, tiulowe, woalowe albo wykonane z organzy. Możliwości jest naprawdę wiele, a efekty mogą być bardzo różnorodne.

Wystrój okien w sypialni przy pomocy zasłon

Niektóre osoby do firan dobierają też zasłony. Czasem ich rola ogranicza się wyłącznie do dekorowania wnętrza, innym razem mają do spełnienia praktyczne zadanie. Zasłony mogą być delikatne i zwiewne albo ciężkie i masywne. Mogą delikatnie ograniczać dopływ światła albo całkowicie zaciemniać wnętrze. Podobnie jak firany szyje się je z różnych tkanin, ale tu wybór staje się jeszcze większy. Można się bowiem zdecydować na subtelny woal, tiul lub syfon, znacznie cięży welur lub aksamit, gwarantujący całkowite zaciemnienie blackout albo poliester, a także naturalne zasłony wykonane z bawełny albo lnu. Warto pamiętać, że zasłony mogą wystąpić w wersji solo, czyli bez firan.

Panele okienne jako alternatywa dla firan i zasłon

Bardzo ciekawym i efektownym rozwiązaniem są panele okienne. Od firan różnią się tym, że w tym przypadku tkanina nie jest marszczona, lecz całkowicie prosta. Taki wystrój okien w sypialni wygląda bardzo efektownie i lekko. Panel na dole jest zwykle zakończony listwą obciążającą, która sprawia, że tkanina pozostaje prosta i ładnie się układa. Mocowanie paneli odbywa się za pomocą rzepów. Alternatywą mogą być wszyte w tkaninę tunele na drążki karniszowe.

Rolety chronią przed wścibskim wzrokiem

Można się też zdecydować na rolety, które będą mocno zacieniać wnętrze. Takie rolety doskonale sprawdzają się wieczorem jednak nie w ciągu dnia, kiedy chcemy, by do pomieszczenia wpadało światło. Dla osób, którym zależy na tym, by okno było cały czas przesłonięte, a pomieszczenie doświetlone naturalnym światłem dobrym pomysłem mogą być wykonane z delikatnych tkanin rolety rzymskie albo rolety noc dzień.

Żaluzje, czyli alternatywa dla rolet

Niegdyś bardzo popularne żaluzje dziś pojawiają się już w oknach znacznie rzadziej. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być atrakcyjną ozdobą. Efektowny wystrój okien w sypialni mogą zapewnić zarówno żaluzje pionowe, jak i poziome. Wykonuje się je z tkaniny, aluminium, drewna, PVC albo bambusa.

Wystrój okien w sypialni powinien prezentować się efektownie i zapewniać użytkownikom prywatność. Warto zwrócić uwagę na to, by pasował do reszty aranżacji.

Udostępnij publikację
Ogrzewanie domu kominkiem - wady i zalety Previous post Ogrzewanie domu kominkiem – wady i zalety
Next post Towary wrażliwe – co trzeba o nich wiedzieć?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

Close